Onderwijs Transparant POVO-module

Ook in het komende schooljaar werken scholen met de POVO-module van  Onderwijs Transparant (OT-POVO). Dit systeem is een beveiligd, webbased platform waarmee de benodigde gegevens van leerlingen digitaal worden overgedragen van het PO naar het VO en de plaatsingen door het VO worden terug gecommuniceerd. Hierdoor is de privacy van de leerlinginformatie gewaarborgd. Het streven is om zoveel mogelijk via OT-POVO te communiceren.

Wat verandert er dit jaar

  • Vanaf schooljaar 2026-2027 hoeft er alleen een startformulier te worden ingediend vóór 15 november voor leerlingen die naar het Praktijkonderwijs gaan. In onderwijstransparant kan je alleen hiervoor nog het startformulier indienen. Voor overige vragen (extra ondersteuningsbehoeften, intensieve ondersteuningsbehoeften (VSO) en verzuim) kan de basisschool het samenwerkingsverband direct benaderen in de periode eind groep 7 / begin groep 8.

Ook noemen we de wijzigingen van vorig jaar nogmaals:

  • Sinds schooljaar 2025-2026 is de ouderrol beschikbaar in OT. Je hebt als basisschool zelf de keuze of je deze gebruikt. Met de rol kan je de ouders/ verzorgers digitaal inzage geven in het OKR en kunnen zij hun zienswijze digitaal invullen. Ook kan je het adviesformulier met de unieke code digitaal met hen delen. Een andere mogelijkheid is dat ouders via de ouderrol aanmelden. Als basisschool moet je ouders hier apart toegang toe geven. De unieke code vervalt als via deze manier wordt aangemeld. Een instructie over het gebruik staat in de povo-module.
    Let op!: Indien je gebruikt maakt van de ouderrol voor het aanmelden, is het adviesformulier voor de unieke code niet meer nodig.
  • In het OKR zijn aparte tabbladen 4b voor Pro en lwoo.
  • In OT is de zienswijze ouders nu een los document/ tabblad. Dit moet dus ook apart op definitief worden gezet. 
  • Bassischolen kunnen zelf het OKR terugzetten in OT. Vergeet deze niet na wijzigingen weer op definitief te zetten.

Graag aandacht voor:

  • In de toelichting ondersteuningsbehoefte graag invullen wat de school tot nu toe heeft gedaan, wat het effect daarvan was en wat goed werkt bij de leerling.
  • Bij de vraag “Is er voor deze leerling intensieve warme overdracht gewenst tijdens de intakeprocedure?” hoeft in onze regio alleen ‘ja’ aangevinkt te worden als er contact nodig is voorafgaand aan de warme overdracht. Indien bespreking bij de warme overdracht voldoende is, kan ‘nee’ worden aangevinkt.

Werkwijze

In OT zelf vind je een instructiefilmpje en handleidingen over hoe de POVO-module van Onderwijs Transparant werkt.
Als je het daar niet vindt, vul dan het contactformulier van de helpdesk van OT in, onder het kopje Help in OT.

Algemene procedure PO VO

Informatie over de algemene PO VO procedure.

Bekijk hier

Leerlingen met ondersteunings-
behoefte

Informatie over de aanvullende procedures voor leerlingen met een ondersteuningsbehoefte

Lees verder